Mille järgi tunneb ära hea postkasti?

Postkastide vastupidavus sõltub nii sellest, kuidas postkastidega ümber käiakse, kui ka sellest, millised postkastid üldse soetatakse.

Nõuanded, mida silmas pidada postkastide valimisel: 

1) Postkasti üldine väljanägemine

Kui postkast näeb kahtlane välja - on kipakas, imeõhukesest metallist, ei sulgu hästi jne, siis ei ole sellise postkasti ost mõistlik, isegi juhul, kui see esmapilgul tundub soodne valik.

2) Üksikud postkastid vs plokis postkastid (ühes "tükis" on mitu postkasti osa)

Kortermajadele soovitame kindlasti valida postkastid, mis paigaldatakse plokkides (st kui ühes tükis on mitu postkasti).

Põhjuseid on mitmeid:

  • Plokis postkastid näevad seinal paremad välja.
  • Seina ebatasasused ei ole märgata (ei teki olukorda, kus mõni postkast on teistega võrreldes ees pool või sügavamal).
  • Üldjuhul on plokis postkastid parema kvaliteediga.

3) Korralik numbri- või nimesilt

Kui tellite postkaste kortermajadele, on kasulik valida selline tootja/müüja, kes paigaldab numbrisildid juba tehases. Samuti soovitame enne uurida, millised numbrisilte pakutakse, ja võimalusel vaadata mõnes hoones, kuidas antud sildid on ajaga vastu pidanud.

Paberist kleepsud ja õhukesest plastmassist taskud ei kesta väga kaua!

4) Postkasti suurus

Postkasti suurus peaks kindlasti võimaldama selle, et ajakiri ja ka paksem leht mahuks postkasti avast sisse. See tähendab, et ava peaks olema piisavalt suur (Eesti Post soovitab min 30 mm). Nii ei saa Teie saadetised kahjustada ja ka suuremad maksikirjad toimetatakse postkasti.

Samuti soovitame jälgida, et postkasti enda laius oleks minimaalselt 250 mm. Väiksema laiuse korral võib kirju ja saadetisi täis postkasti puhul tekkida oht, et oluliste saadetiste ääred lähevad postkasti tühjendades katki.

5) Lukustusmehhanism

Soovitame enne ostu postkasti kümme korda lahti teha ja kinni panna. Kui lukk ei funktsioneeri korralikult ja uks käib imelikult, siis arvatavasti ei kesta see postkast kaua.

6) Paigaldus

Soovitame valida firma, mis nii müüb kui ka paigaldab professionaalselt postkaste, et vältida hilisemaid konflikte ja arusaamatusi.

7) Referentsid

Kortermajale postkaste valides soovitame küsida postkaste pakkuvalt firmalt referentse Teie piirkonnas. Kuigi see  on aeganõudev, soovitame kindlasti külastada hooneid, kuhu postkastid on paigaldatud vähemalt aasta tagasi. Sedasi saate ise veenduda, kas ja kuidas postkastid on vastu pidanud (eriti numbrisildid!).

Soovime edukaid postkastioste!